Registrace na stáž

  • Aby jste se mohli na stáž přihlásit je nutná registrace do mezinárodního systému (Exchange Platform = EP), postup jak na registraci a odkaz na stránku najdete níže.

Při přihlašování si dejte pozor na to o jaký typ stáže se jedná!

1. Sezónní stáže AC

Výhoda sezónních stáží je, že se na ně mohou přihlašovat jen studenti z České republiky, což znamená menší konkurenci a větší šanci na přijetí. Stáže jsou označeny zkratkou AC. Přihlašování na tyto stáže začíná na přelomu února a března, budeme tě o něm informovat. Po přihlášení, je zkontrolováno, zda student splňuje požadavky stáže a je pozván na pohovor.

2. Mimosezónní stáže (COBE, FCFS)

Přihlašování na mimosezónní stáže je možné celý rok, ale mohou se ně hlásit lidé z celého světa a dochází tak k větší konkurenci. Student nemusí projít pohovorem v IAESTE Czech Republic. Často je nutné projít skype pohovorem se zaměstnavatelem. COBE - zaměstnavatel si vybírá ze všech kandidátů, kteří se na stáž přihlásí (nutno počítat s velkou konkurencí) FCFS - zaměstnavatel schvaluje kandidáta, který se přihlásí nejrychleji (je nutné mít připravené dokumenty pro nominaci velmi rychle - ideálně do 1 až 2 dnů)

Jak se registrovat do Exchange Platformy?

Postup je velice jednoduchý a intuitivní, popřípadě níže máte i video.

  1. Otevři si stránku, kde se můžeš zaregistrovat. Klikni na modré tlačítko “Register with us”.
  2. Dále zaklikni, že jsi student.
  3. Vyplň potřebné informace v další sekci. Bez diakritiky. Také je potřeba v tomhle kroku souhlasit s podmínky užívání IAESTE Exchange Platformy. Prosím přečti si je pořádně.
  4. Koukni do své emailové schránky, tam budeš mít vygenerované heslo k přihlášení.
  5. Přečti si podmínky užívání Exchange Platformy a GDPR a následně potvrď.
  6. Vytvoř si nové unikátní heslo. Vždy ho můžete změnit ve svém profilu.
  7. Dostal ses do EP, teď musíš jít do svého profilu, který najdeš vpravo nahoře pod písmenem tvého křestního jména. Vyplň potřebné informace, jako je název univerzity, obor, úroveň angličtiny a další. Nejdůležitější je nahrát do systému CV v angličtině a výpis známek do sekce “Supporting Documents”, bez toho ti nemůžeme verifikovat profil!
  8. V neposlední řadě požádej o verifikaci, modré tlačítko “Submit for verification”. Do třech pracovní dnů by si měl obdržet e-mail o schválení či neschválení tvého profilu.
  9. Gratulujeme, splnili jste všechny body, aby jste se mohli přihlásit na stáž. Pokud máte nějaké problémy kontaktujte své lokální centrum nebo se obraťte na email: [email protected].

Jak se registrovat do Exchange Platformy?

Partneři IAESTE Czech Republic

Generální partner
ČEZ a.s.
Partneři Plus
ABB
Akkodis
Allegro Microsystems Europe
BTL Medial Technologies
Dialog Semiconductor
Digiteq
Eon
Robert Bosch
ŠKODA Auto
ŠKODA Transport
VALEO VÝMĚNÍKY TEPLA k.s.
ZF Engineering
Partneři Standard
ČEPS, a.s.
Plzeňský Prazdroj, a. s.
Porsche Engineering
Procter Gamble
Tietoevry
© 2017 IAESTE Czech Republic
YouTube  Facebook