Registrace na stáž

  • Aby jste se mohli na stáž přihlásit je nutná registrace do mezinárodního systému (Exchange Platform = EP), postup jak na registraci a odkaz na stránku najdete níže.

Při přihlašování si dejte pozor na to o jaký typ stáže se jedná!

1. Sezónní stáže (neboli Exchange Internship)

Nabídka je vyhrazena pro studenty studující na české univerzitě či vysoké škole a nabídka není zveřejněna celosvětově. Student se může hlásit pouze na jednu stáž najednou. Nelze podat více přihlášek. Jedna stáž = jeden kandidát

Výhoda sezónních stáží je, že se na ně mohou přihlašovat jen studenti z České republiky, což znamená menší konkurenci a větší šanci na přijetí. Přihlašování na tyto stáže probíhá celoročně, záleží na aktuální nabídce stáží. Po přihlášení, je zkontrolováno, zda student splňuje požadavky stáže a je pozván na pohovor.

2. Mimosezónní stáže (neboli Global Internship)

Nabídka je zveřejněna celosvětově. Student se může v tomto případě hlásit na dvě stáže najednou. Všechny nominace se shromažďují do uzávěrky a poté se předávají zaměstnavateli.

Přihlašování na mimosezónní stáže je možné celý rok, ale mohou se ně hlásit lidé z celého světa a dochází tak k větší konkurenci. Student nemusí projít pohovorem v IAESTE Czech Republic. Často je nutné projít skype pohovorem se zaměstnavatelem nebo se zahraničním centrem IAESTE.

Student se může buď hlásit na jednu stáž Exchange Internship nebo najednou na dvě stáže při Global Internships. Přihlášení na stáže Exchange Internship a Global Internship nelze kombinovat. Tyto stáže mohou být fyzicky v dané zemi, nebo formou remote (práce z domova) Tato informace je vždy specifikována v dané nabídce stáže.

Aby jste byli stále v obraze, doporučujeme se přidat do facebookové skupiny, kde sdílíme nové stáže a aktuální informace.

Jak se registrovat do Exchange Platformy?

Postup je velice jednoduchý a intuitivní, popřípadě níže máte i video.

  1. Otevři si stránku, kde se můžeš zaregistrovat. Klikni na modré tlačítko “Register with us”.
  2. Dále zaklikni, že jsi student.
  3. Vyplň potřebné informace v další sekci. Bez diakritiky. Také je potřeba v tomhle kroku souhlasit s podmínky užívání IAESTE Exchange Platformy. Prosím přečti si je pořádně.
  4. Koukni do své emailové schránky, tam budeš mít vygenerované heslo k přihlášení.
  5. Přečti si podmínky užívání Exchange Platformy a GDPR a následně potvrď.
  6. Vytvoř si nové unikátní heslo. Vždy ho můžete změnit ve svém profilu.
  7. Dostal ses do EP, teď musíš jít do svého profilu, který najdeš vpravo nahoře pod písmenem tvého křestního jména. Vyplň potřebné informace, jako je název univerzity, obor, úroveň angličtiny a další. Nejdůležitější je nahrát do systému CV v angličtině a výpis známek do sekce “Supporting Documents”, bez toho ti nemůžeme verifikovat profil!
  8. V neposlední řadě požádej o verifikaci, modré tlačítko “Submit for verification”. Do třech pracovní dnů by si měl obdržet e-mail o schválení či neschválení tvého profilu.
  9. Gratulujeme, splnili jste všechny body, aby jste se mohli přihlásit na stáž. Pokud máte nějaké problémy kontaktujte své lokální centrum nebo se obraťte na email: [email protected].

Jak se registrovat do Exchange Platformy?

Partneři IAESTE Czech Republic

Partneři Plus
ABB
Akkodis
Robert Bosch
Skupina ČEZ
Digiteq
Konplan
Lear Corporation
VALEO VÝMĚNÍKY TEPLA k.s.
Vinci Construction CS
Partneři Standard
Allegro Microsystems Europe
BTL Medial Technologies
ČEPS, a.s.
Hilti ČR s.r.o.
Plzeňský Prazdroj, a. s.
Porsche Engineering
ŠKODA Transport
Procter Gamble
© 2017 IAESTE Czech Republic
YouTube  Facebook