Partneři IAESTE ČR

skoda


Partneři plus:

logo 

honeywell

faurecia

e4t_logo

strabag

prazdroj

zfengenering

 

abb-logo

 

olympus_symbol_claim_below_larger70mm_rgb_l

 

cgi_logo_color

 

robert_bosch

 

16

 

12_cez

 

WEB_MBtechl

 


Partneři standard

10

 

sony_dadc.eps


WEB_CA

 

commerzbank

 

WEB_ricardo

 

WEB_ittalents

Praxe zahraničního studenta i ve Vaší firmě
Wednesday, 14 January 2015 15:45

Tyto informace jsou určeny pro firmy, jež mají zájem se stát budoucím zaměstnavatelem zahraničních studentů u nás v České republice. Bude naším cílem zodpovědět vám všechny vaše otázky a podrobně objasnit situaci okolo přijetí zahraničního praktikanta na pracovní stáž ve vaší firmě.

Mezinárodní výměnný program IAESTE je otevřen studentům vysokých škol a univerzit ve více než 80 zemích světa. Většina studentů studuje na technických vysokých školách nebo univerzitách. Studenti mají přehled ve svém oboru studovaném na fakultě - inženýrské vědy (strojní), stavební, elektrotechnické inženýrství, IT, telekomunikace, architektura, chemické inženýrství a další.

Firma-praktikant1                        Firma-praktikant2

IAESTE má celosvětově zastoupení ve více než 1000 univerzitách. Studenti jsou v řádném denním studiu, a jejich věk se pohybuje od 19 do 30 let. Studenti jsou vybíráni a doporučeni pro praxi univerzitami a jejich národními centry IAESTE v zahraničí. Většinou jsou studenti vybírání na základě studijních výsledků, motivace a jazykových znalostí a samozřejmě i na základě Vašich specifických požadavků uvedených v O-form formuláři. 

Firma-praktikant3

Přijměte do své společnosti praktikanta ze zahraničí, který splňuje Vámi definované požadavky. Posilte tak dočasně svůj tým, vykryjte chybějící kapacity v době dovolených či získejte potřebného odborníka na konkrétní projekt. Vytvořením místa pro zahraničního praktikanta navíc umožníte vyjet na stáž do zahraničí jednomu studentovi z České republiky.

Díky akreditaci MŠMT nevzniká mezi Vámi a studentem pracovně právní vztah, a není třeba platit sociální a zdravotní pojištění. IAESTE Vám pouze fakturuje příspěvek na úhradu pobytový nákladů ve výši od 10 000 Kč měsíčně. IAESTE vyřídí veškerou administrativu počínaje nalezením vhodného studenta, až po pomoc s vyřízením víz a zajištění ubytování.  IAESTE je Vám k dispozici i po celou dobu trvání stáže – v případě jakýchkoli problémů či nejasností se na nás můžete kdykoli obrátit.

Co je třeba udělat, když chcete do své firmy přijmout zahraničního stážistu?

  • Kontaktujte IAESTE.
  • Rozmyslete si, co by mohl stážista ve Vaší firmě dělat – stáž by měla být prospěšná pro zaměstnavatele i praktikanta.
  • Do zaslaného online formuláře ( O-form formulář) vyplňte požadavky na studenta (např. studovaný obor, ročník studia, jazyky atd.).
  • Do formuláře také co nejpodrobněji vyplňte údaje o nabízené stáži (náplň práce, trvání, výše odměny atd.).
  • Podepište smlouvu s IAESTE.

Praktické informace o stážích IAESTE

  • Stáže trvají minimálně 6 týdnů a maximálně 12 měsíců.
  • Poté, co Vám IAESTE zašle nominační dokumenty kandidáta na stáž ve Vaší firmě, máte dva týdny na to, abyste učinili definitivní rozhodnutí, zda kandidáta akceptujete.
  • Minimální výše úhrady pobytových nákladů pro praktikanta je 10 000 Kč.
  • Pobytové náklady vyplácí studentovi IAESTE. Výsledná částka je po skončení stáže fakturována zaměstnavateli.

S mnohým kolegy se známe osobně a proto je řešení případných problémů velmi snadné. Jste-li rozhodnuti pro účast v našem programu,  přihlašte se (nebo registrujte) na projekty.iaeste.cz, kde najdete kontaktní formulář. Jsme připraveni odpovědět Vaše případné dotazy zaslané emailem na This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .